Overlay

Produkcja wysokiej jakości okien i drzwi

Produkcja wysokiej jakości okien i drzwi

Wyrób wysokiej jakości okien i drzwi jest w Polsce na imponującym poziomie. Wielu cenionych producentów coraz bardziej podnosi standardy, co finalnie sprawia, że zleceniodawcy mogą cieszyć się perfekcyjną stolarką okienną i
drzwiową. Producent Okien i Drzwi powinien wobec tego zostać wybrany precyzyjnie, żeby nie było niebezpieczeństwa, że pozyska się najlepsze pod kątem właściwości i przystosowane do swojego gustu drzwi i okna. Aktualnie do produkcji wykorzystywane są stuprocentowo zautomatyzowane procesy. W pierwszej kolejności, w przypadku okien, wykonywana jest obróbka profili konstrukcyjnych. Urządzenia sterowane komputerowo przycinają profile na właściwą długość. Obrabienie profili bazuje na wykonaniu koniecznych otworów, nawierceń, rowków, przestrzeni na zawiasy a także klamki. Następnie, profile są wzmocnione, aby były sztywniejsze oraz stabilne.

Uposaża się je w dokładnie docięte stalowe kształtowniki, bo samo tworzywo PCV byłoby niecałkowitą podporą dla całej konstrukcji. Następnie, wzmocnienia montuje się przy pomocy wkrętów. Po ukończeniu tych prac profile są gotowe do dalszej obróbki. Zgrzewane są wspólnie ramy okien, jakie składają się na szkielet okna, ramy oraz skrzydła. Ważne jest wprowadzenie profili w stan plastyczności a także zgrzewanie razem konkretnych elementów. Od tego uzależniona jest szczelność i wytrzymałość stolarki okiennej. Kolejno, skrzydła oraz ramy okienne są wyposażone w okucia montażowe i są skompletowane razem. Można dodać też wszystkie dodatkowe okucia, jakimi są okucie z mikrowentylacją, zaczepy przeciw włamaniom, czy blokada klamki. Po złożeniu okna przekierowane są do strefy szklenia. Ma miejsce ich ostateczna regulacja i kontrola jakości.

Na końcu, po sprawdzeniu okien, są one zapakowane oraz przewożone do magazynu. Na równi ogromną uwagę przykłada się do produkcji drzwi, zwłaszcza wewnętrznych. Stanowią one przecież wizytówkę w każdym domu. Najczęścej kieruje się uwagę na to, żeby były one dopasowane do designu w konkretnym domu, natomiast tak samo istotne jest to, by były one wytrzymałe oraz miały optymalne parametry pod względem jakości. Z tego względu tak samo należy skierować uwagę na proces produkcji. Wiodący producenci wskazują na witrynach www informacje na temat charakterystyki technologicznej, a więc przed zakupem można dowiedzieć się, jak powstały określone drzwi. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to może również korzystać z podpowiedzi pracowników pracujących w konkretnym miejscu. Obecnie stolarka okienna oraz drzwiowa nie tylko wpisuje się w bieżące standardy, lecz też musi być dopasowana do bieżących oczekiwań klientów – Systemy Aluminiowe.

Dlatego renomowani wytwórcy ciągle doskonalą oferowane produkty. Okna i drzwi zaopatrzone są w systemy, które podwyższają standardy wykorzystania. Wytwórcy stosują innowacyjne materiały i rozwiązania, wobec czego mają wysokie właściwości techniczne. Aktualnie produkowane okna i drzwi zachowują imponującą funkcjonalność. Są: mocne, wytrzymałe, łatwe w obsługiwaniu oraz designerskie. Bardzo dobrze chronią przed stratami ciepła i utworzą wygodne warunki do zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *