Overlay

Obejmy

Klamry zaciskowe mają nadzwyczaj szerokie zastosowanie. Robione są też z przeróżnych materiałów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż zakończeń i złączy do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając odpowiedni typ modułu montażowego, trzeba uwzględnić typ instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego spajania wiązek drutów, kabli, węży, rękawów- sprawdź tutaj: http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych przypadkach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Mają szeroki obszar przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są nadzwyczaj wytrzymałe.

Cechuje je wielka odporność na warunki atmosferyczne, szczególnie na działanie wysokich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane również w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem używane w wielu sektorach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym- http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych urządzeń.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych przyrządów, złączenie opaski można dokonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do zaciskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, albo te określone do zakończeń gatunku hydraulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *